Milan, Tuttosport : “Misioni përfundimtar, Kaliniç starton nga minuta e pare”

Nikola Kaliniç sonte luan një vend titullari kunder Lazio në Kupën e Italisë , pas sinjaleve të shkëlqyera e të dhënave në ndeshjen kundër Romës, Kroati do të udhëheqë sulmin në vënd të kutrones, sipas asaj që Tuttosport zbulon .  

Lexo më shumë

Shifra rekord, Shqipëria deri në 20 milionë euro nga UEFA !!!

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka miratuar shpërblimet, premiot dhe fondin e solidaritetit e programin HatTrick. Federata jonë do të përfitojë më shumë, deri në 20 milionë euro Përgjatë Kongresit të 42-të të Zakonshëm të UEFA-s, zhvilluar dje në Bratisllavë, u...

Lexo më shumë

Pakult do kreun: Korçarët do i mund !

Për trajnerin austriak të Kukësit, fitorja në ndeshjen ndaj Skënderbeut është objektivi i vetëm. Në daljen e tij para mediave, trajneri është shprehur se lojtarët janë të motivuar dhe se do të dëshironte që rivali të ishte i plotë. Tri...

Lexo më shumë

Miqësorja Shqipëri – Norvegji, ka nisur shitja e biletave

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të nisë fushatën e re me miqësoren ndaj Norvegjisë, që do të luhet më 26 mars në Elbasan Arena dhe për të gjithë spordashësit ka nisur shitja e biletave. Federata e futbollit nëpërmjet një njoftimi...

Lexo më shumë

Zidane, pushim për Cristiano Ronaldo

Zinedine Zidane , pushim për Cristiano Ronaldon për sfidën që do të luhet të martën në stadiumin ETS kundër Espanyol (20.00). Trajneri i Realit nuk ka përfshirë portugezin në listën e 19 lojtarëve që do të udhëtojnë këtë mëngjes në Barcelonë në kërkim të fitores së tyre të gjashtë...

Lexo më shumë

Ancelotti pranë stolit të Arsenalit !!

Carlo Ancelotti është i gatshëm të marrë përsipër punën e Arsene Wenger nëse bosi i Arsenalit shkarkohet pas sezonit, thotë Daily Star . Ancelotti është i pa punë pasi u shkarkua nga Bayern Munich gjatë sezonit të tij të dytë me klubin pas...

Lexo më shumë

Bolt: “Unë nënshkrova për një klub futbolli, të martën njoftimi”

Atleti xhamajkanik, një tifoz i Manchester United, ka zbuluar se ai ka nënshkruar për një ekip Përkundër tetë medaljeve të arta në Lojërat Olimpike , World 100 dhe 200 metra , Usain Bolt kurrë nuk e ka fshehur dëshirën per tu bërë...

Lexo më shumë

Dëmtimi i Neymar , në rrezik për ndeshjen kundër Real Madrid

Sulmuesi brazilian u largua me një barelë dhe në lot pasi vuajti dëmtimin në kyçin e këmbës së djathtë në ndeshjen kundër Olympique de Marseille Lajme të këqija për Paris Saint-Germain në ndeshjen kundër Olympique de Marseille . Braziliani Neymar , ylli i tij i madh, nuk...

Lexo më shumë

UEFA, Së shpejti Zëvëndësimi i katërt, një realitet

UEFA së shpejti do të miratojë zëvëndësimi e katërt në të gjitha ndeshjet e saj. Në takimet e kaluara ekzekutive, UEFA miratoi për të kryer sprova në fazat përfundimtare të Kampionatit Evropian të Femrave U-19 (në Gjermani) dhe 2017 (Gjeorgji),...

Lexo më shumë

Milan, Fassone: “Gattuso? Nëse vazhdon kështu, do të jetë e vështirë ta humbësh …”

Gjatë intervistës me Radio Anch'Io Lo Sport në Radio 1 , AC Milan, Marco Fassone, foli gjithashtu për Gennaro Gattuso. "Ka bërë gjëra të thjeshta, ato që një trajner me më shumë përvojë se ai do dëshironte ti bëntë. ​​Ndoshta as ne nuk e prisnim , dhe...

Lexo më shumë

Historia interesante ,Eto: Si ndihmova një të panjohur me 4500 euro

Samuel Eto ka mbërritur në Turqi për të veshur fanellën e skuadrës së Koniasporit. Në një intervistë interesante, sulmuesi ka zbuluar një anekdotë të veçantë të dhjetë viteve më parë. “Në atë periudhë kam qenë në Bregun e Fildishtë. Një...

Lexo më shumë

DAVID DE GEA marrëveshje prej 350,000 eurosh për të qëndruar në Manchester United.

Portier spanjoll dëshiron të dyfishojë paratë e tij sipas ndonjë kontrate të re. De Gea ka parë të dy  nënshkrimet Alexis Sanchez dhe Paul Pogba  për United dhe dëshiron të rritë fitimet e tij nga kontrata e re. Ai është i lidhur vazhdimisht me Real Madridin -...

Lexo më shumë

Andre Silva largohet nga Milan !!!

Arsenali është favorit për të nënshkruar me Andre Silvan. Portugezi pritet të largohet nga “San Siro” gjatë verës. Milani është duke menduar që ta shesë gjatë verës sulmuesin e Portugalisë, Andre Silva, Arsenali është favorit për të nënshkruar me 22...

Lexo më shumë

Real Madrid i pëlqen ‘katalanasi’ Milinkovic

Daily Marca thotë se Real Madrid do të jenë të interesuar me nënshkrimin e mesfushorit serb Lazio Sergej Milinkoviç . Interesante , Babai i tij, Nikola , ishte një lojtar i ekipit katalanas midis viteve 1993 dhe 1995. Atje ku dhe djali i tij ka lindur. Ai gjithashtu jetonte në Almeria dhe Orense ,...

Lexo më shumë

Tifozët Juventinë kërkojnë rikthimin e Pogba !

"#Pogback". Ky është hashtag që tifozët e Juventusit qarkullojnë në orët e fundit në rrjetet sociale. Objekti i dëshirës, ​​është e lehtë për ta kuptuar, është Paul Pogba . Ish-mesfushori i Juventusit, në fakt, do të mirëpritej me krahë të hapura nga tifozët e Torinos, të cilët...

Lexo më shumë

Shenja qe Sër Aleks Ferguson i shkaktoi fytyrës së Beckhamit…

16 shkurt 2003, mediat britanike publikuan një ndër fotot më të bujshme të futbollit anglez në histori. Lojtari më i famshëm në botë në atë kohë, Dejvid Bekam, kishte një të çarë në ballë dhe ia kishte shkaktuar Sër Aleks...

Lexo më shumë

Shorti i Europa League , Në vecanti sfida Ac Milan – Arsenal !

Është hedhur sot shorti për raundin e 16-të të Eurupa League. Ekipet e kualifikuara kanë mësuar rivalët që ky short u ka përcaktuar për raundin në vijim. Roundi i 16  Lazio (ITA) v Dynamo Kyiv (UKR) Leipzig (GER) v Zenit (RUS)...

Lexo më shumë

Milan Skaut për të vëzhguar Reus !

Milan ndjek Marco Reus . Tuttosport në newsstands këtë mëngjes shkruan se Rossonerët kanë monitoruar lojën e Gjermanit gjatë Atalanta-Borussia Dortmund. Ndërkohë, hipoteza e lidhur me Edin Dzekon mbetet pista më e sigurtë , e cili mund të largohet nga Roma për të veshur fanellën e...

Lexo më shumë

Kto do të jenë fanellat e reja e të mëdhenjve të Evropës sezonin e ardhshëm

WEB Footy Headlines ka publikuar uniformat e disa nga skuadrat më të mëdha në Evropë përpara sezonit të ardhshëm,  konkretisht Barca, Real Madrid, Atletico, PSG, Chelsea, Juventus dhe Tottenham                

Lexo më shumë

Casillas drejt kalimit në Serie A

Iker Casillas dëshiron që nga sezoni i ardhshëm të luajë në Serie A italiane Portieri spanjoll, Iker Casillas do të largohet nga Porto në fund të këtij sezoni, kur edhe skadon kontrata e tij. Ai ka kërkuar nga agjenti i...

Lexo më shumë
Faqja 30 prej 47« First...1020...293031...40...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo