Gattuso me dhimbje koke. Dëmtohet mesfushori

Vijon mallkimi i dëmtimeve për Milan, teksa mbrëmjen e sotme Gattuso ka marrë një tjetër lajm të keq nga Turqia, ku ishte i grumbulluar mesfushori Hakan Calhanoglu. Ky i fundit ka ndjerë dhimbje në këmbë dhe është detyruar të lërë...

Lexo më shumë

Gjermani – Hollandë. Vendasit luajnë për prestigj. Hollanda kërkon vendin e parë

Për Gjermaninë është një sfidë nderi. Për Hollandën është në lojë kualifikimi në gjysmëfinalet e Ligës A. Sfida mes “Panzerave” dhe “Tulipanëve” ka ditur gjithnjë të dhurojë spektakël, gola dhe emocione. Me vetëm 1 pikë të grumbulluar në 3 takime...

Lexo më shumë

Shqipëria në sulm. Ja kush do të jetë formacioni kundër Skocisë

Stërvitja e fundit e kuqezinjve në Shkodër u duk se zgjidhi dhe mëdyshjet e fundit që trajneri Cristian Panucci kishte lidhur me formacionin anti-Skoci. Eros Grezda që këtë herë iu bashkua grupit në stërvitje, zgjidhi edhe enigmën më të madhe...

Lexo më shumë

Hollanda shpreson. Gjermania zbret në Ligën B

Hollanda është rikthyer dhe këtë mund ta dëshmojnë më së miri kampionët në fuqi të botës, që dolën kokë ulur nga transferta e Roterdamit, në një takim ku përveç humbjes minimale, vuajtën jashtëzakonisht edhe lojën e vendasve. “Tulipanët” morën kontrollin...

Lexo më shumë

Granit Xhaka: “Falë Taulantit jam futbollist. Ai është më i mirë se unë”

Granit Xhaka ka një karrierë më të suksesshme se sa vëllai i tij, Taulanti, i cili është pjesë e kombëtares kuqezi. Ndërkohë që mesfushori i Arsenalit, është një ndër liderët e Zvicrës. Por kur ishte fëmijë, ai as që e...

Lexo më shumë

Habit De Laurentiis: “Ronaldo do ta mbyllë karrierën te Bari”

Presidenti i Bari, Luigi De Laurentiis, është i kënaqur për mënyrën si po shkojnë gjërat në kampionat për ekipin bardhekuq, që kryeson kampionatin e Serisë D me një avantazh prej pesë pikësh ndaj Nocerina-s. Presidenti i “Gjelave” ka folur për...

Lexo më shumë

Inter në kërkim të qendërmbrojtësve. Ausilio me mision në Londër

Me Milan Skriniar që duket se po luan sezonin e fundit me Inter, për shkak të ofertave të shumta, zikaltrit kanë nisur nga puna për të gjetur zëvendësuesin e tij, për të mos u kapur të papërgatitur në merkaton e...

Lexo më shumë

Strinic lë pas problemet dhe rifillon stërvitjen

Erdhi te Milan me parametra zero këtë verë, por pas vetëm pak ditësh përgatitje, klubi kuqezi njoftoi se mbrojtësi anësor kroat, Ivan Strinic kishte probleme kardiake dhe do të duhej të ndërpriste futbollin, për të kryer analiza të detajuara. Kur...

Lexo më shumë

Rafinha mund të rikthehet në Serie A por jo te Inter

Sezonin e kaluar luajti për 6 muaj me Interin, duke bindur të gjithë, por në fund zikaltrit nuk e panë të arsyeshme ta blejnë kartonin e fantazistit brazilian Rafinha nga Barcelona, me pretendimin se nuk ishin kushtet e duhura ekonomike....

Lexo më shumë

Juventus kërkon në Janar Jordi Alba

Juventus vazhdon të inspektojë tregun për lojtarë që mund të afrojë në janar dhe siç raporton “Tuttosport”, nuk po heq dorë nga Jordi Alba, kontrata e së cilit përfundon në vitin 2020. Bardhezinjtë janë të fokusuar në përforcimin e prapavijës,...

Lexo më shumë

Telashet e PSG në favor të Real Madrid. Perez gati të bëjë ‘çmendurinë’

Paris Saint-Germain mund të detyrohet të shesë njërin nga dushja Mbappe-Neymar për të rregulluar bilancin në “Fair Play Financiar”. Por e përditshmja spanjolle “AS” raporton se Real Madrid është hedhur në sulm për të përfituar nga kjo situatë delikate e...

Lexo më shumë

“Ia ofrova Mbappe Barcelonës por ata e injoruan”

Referuar raportimeve më të fundit nga Spanja, ylli i PSG Mbappe mund të ketë qenë rrugës pë rte Barcelona gjatë merkatos së verës, por klubi katalanas vendosi të neutralizojë bisedimet dhe negociatat përpara se ato të nisnin seriozisht. Në fakt,...

Lexo më shumë

Malcom: “Messi është një alien. Nder për mua të luaj me të”

Malcom ka përshkruar shokun e ekipit Lionel Messi si një alien futbolli dhe premton se do ta shfrytëzojë në maksimum mundësinë e të luajturit përkrah yllit të Barcelona-s. “Disa minuta përpara se të fillonte ndeshja, në tunel, më tha se...

Lexo më shumë

Premier League në rrezik për të huajt. Pasojat e Brexit

Nisin të ndihen pasoja e Brexit në futbollin britanik. Dalja e Britanisë së Madhe nga Unioni Europian zyrtarisht do të vijë më 29 mars 2019. Gjatë ditëve të fundit janë shpeshtuar takimet mes institucioneve të futbollit anglez për të kuptuar...

Lexo më shumë

“Hapet” Armando Duka. Paralajmëron trajnerët e përfaqësueses

I pranishëm në selinë e re të kombëtares shqiptare për të ndjekur nga afër sesi po ecin punimet, për atë që do të jetë edhe shtëpia e re e FSHF por edhe shumë federatave të tjera sportive, presidenti i Federatës...

Lexo më shumë

Modric: “Champions i katërt, objektivi i Real Madrid”

Real Madridi mund ta ketë nisur keq sezonin, por Luka Modric beson se skuadra mund ta fitojë për herë të katërt radhazi Ligën e Kampioneve. Goal.com e shpalli kroatin si futbollistin më të mirë nga 50 kandidatura dhe ylli i...

Lexo më shumë

Nuk i ofrojnë kontratë të re, portieri mendon largimin nga Atletico Madrid

Jan Oblak është një nga portierët më të mirë në Europë dhe Atletico Madrid rrezikon ta humbasë në merkaton e janarit pasi lojtari është i pakënaqur. Arsyeja është sepse klubi akoma nuk i ka ofruar një kontratë të re. Gjatë...

Lexo më shumë

Në Spanjë janë të sigurtë. Bayern po mendon për Zidane

Bayern nuk po kalon një moment shumë të mirë. Humbja e shëmtuar e pësuar kundër Borussia Dortmund i ka çuar kampionët në fuqi të Bundesliga-s shtatë pikë larg vendit të parë. Një situatë me të cilën bavarezët nuk janë mësuar...

Lexo më shumë

Asensio: “Nuk jam ende një lider. Lopetegui i pafat”

Marco Asensio beson se nuk është ai lideri i Real Madrid kur në skuadër ka shumë lojtarë që kanë më tepër eksperiencë se ai. Klubi ka shprehur më parë se ka shumë besim tek ai, por ai ka vuajtur të...

Lexo më shumë

Merret vendimi. Ja sa është dënuar Gonzalo Higuain

Dy ndeshje pezullim. Kjo është masa ndëshkimore ndaj Gonzalo Higuain, i ndëshkuar me karton të kuq për protesta ndaj gjyqtarit në takimin Milan-Juventus 0-2. Në argumentimin e Gjykatësit Sportiv, shkruhet se skualifikimi u bë “për protesta ndaj zyrtareve të ndeshjes...

Lexo më shumë
Faqja 3 prej 49« First...234...102030...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo