Zidane largohet nga Real. Projektohet zevendësuesi

Zinedine Zidane nuk është më trajneri i Real Madrid. Në konferencën për shtyp të mbajtur para pak minutash, tekniku francez ka deklaruar: “Për mua dhe për të gjithë, mendoj se ka ardhur momenti për të ndryshuar. Nuk ishte një vendim...

Lexo më shumë

Cavani apo Morata në vend të Lewandowski???

Robert Lewandowski nuk do të jetë më një futbollist i Bayern Munich duke filluar që nga sezoni i ardhshëm. Sulmuesi polak e ka marrë tashmë vendimin e tij për t’u larguar nga kampionët e Gjermanisë dhe këtë gjë drejtuesve të...

Lexo më shumë

Chelsea, i gatshëm të paguajë klauzolën Icardi

Chelsea duket i gatshëm të paguajë klauzolën e Icardi. Sipas Corriere dello Sport, do të ishte dhurata e parë e Abramoviçit për trajneri i ri, Maurizio Sarri, pas pagimit të klauzolës prej 110 milion euro. Sulmuesi argjentinas është 25 vjeç.  

Lexo më shumë

Lazio, Strakosha i pëlqen Liverpoolit. Tare mendon për Casillas

Me Thomas Strakosha drejt Liverpulit (duket të jetë gati një ofertë prej 30 milion euro), por Lazio duhet të jetë i kujdesshëm në rast të lamtumirës së shqiptarit. Në këtë drejtim, sipas raporteve nga Il Messaggero , drejtori sportiv biancoceleste Igli Tare do të inicojë kontakte me Iker Casillas ,...

Lexo më shumë

Lazio, Milan : André Silva mund të kthehet në marrëveshje !

Siç raportohet nga Metro , Milani është i gatshëm të marrë seriozisht transferimin për Ciro Immobile dhe të plotësojë kërkesën e 60 milionë eurove presidentit të Lazios Claudio Lotito duke futur në marrëveshjen André Silva . Një shkëmbim që mund t'i lejonte klubit të ulte kërkesat financiare Biancocelestit.  

Lexo më shumë

Real Madrid vs. Liverpool: Parashikimi i Finales se Champions league

Real Madrid vihet perballe Liverpool ne finalen e UEFA Champions League ne Kiev, Ukraine, diten e neserme. Te dyja palet kane shpresa te njejta per nje fitore te lavdishme. Djemte e Zinedin Zidanit duan te bejne historine duke u bere...

Lexo më shumë

Inter , 3 blerje kryesore këtë merakto !

Ëndrrat e Nerazzurrit janë në thelb janë tre, sipas Tuttosport . Prioritet është gjetja e një për Candreva: favorit i preferuar do të ishte Riyad Mahrez , por Leicester e vlerëson 70 milionë dhe Manchester City është në avantazh shumë të qartë. Kështu Angel Di Maria , tashmë një...

Lexo më shumë

Iniesta prezantohet në ekipin e ri Vissel Kobe

"Kam marrë disa oferta nga klube të tjera, por vendosa për Vissel Kobe sepse projekti që më paraqitën ishte shumë interesant dhe më treguan besimin e tyre, dhe Japonia është një vend dhe kulturë e mrekullueshme. Japoni ", tha Iniesta....

Lexo më shumë

Ac Milan , takim me agjentin e Alvaro Morata !

Këtë mëngjes, sipas asaj që raportoi Sky Sports, u zhvillua një takim midis Giuseppe Bozzo dhe menaxherit të lojatrit. Juventusi është gjithashtu në lojë, por samiti i këtij mëngjesi mund të çojë Morata në Milano për shumën e 60 Milion...

Lexo më shumë

Ancelotti, gati për të nënshkruar për Napoli-n dhe Sarri për Chelsea-n

Sarri ka pasur disa takime me liderët e Chelseat dhe pavarësisht se nuk është opsioni i parë apo i dytë, lojtarët e ekipit anglez e trajtojnë se italiani do të zëvendësojnë bashkatdhetarin e tij në stolin e Stamford Bridge. Aq sa...

Lexo më shumë

Buffon : kontratë 2 vite me PSG

Le Parisien thotë se PSG tashmë ka kontaktuar Gialuigi Buffon dhe se ai ka vendosur një kontratë dyvjeçare në tavolinë me tetë milionë euro në vit.  

Lexo më shumë

Unai Emery: “Neymar u largua nga Barça sepse duhej të punonte për Messin”

Unai Emery , traineri i PSG , zbuloi në një intervistë për The Tactical Room arsyeja pse Neymar vendosi të largohet nga FC Barcelona për të shkuar në Ligue 1 . "Një nga arsyet pse Neymar largohet nga Barça është sepse loja është tërësisht e drejtuar drejt Messit dhe Neymar...

Lexo më shumë

PSG i premton Tuchel se nuk do t’i shesë Neymar !!

PSG së shpejti do të shpallë emrin e trajnerit të saj të ri, edhe pse më shumë për të mbajtur pezull sepse i zgjedhuri është Tuchel gjerman . Në fakt, siç është raportuar nga gazeta gjermane Süddeutsche Zeitung, Tuchel ka qenë këtë fundjavë në...

Lexo më shumë

Sarri drejt Chelsea , me vete edhe Gonzalo Higuain !

Sipas Tuttosport, Maurizio Sarri do të jetë traineri i ri i Chelsea dhe ai do nënshkrimin e sulmuesit argjentinas Gonzalo Higuain.  Trajneri italian mori më të mirën të Higuian, i cili atë vit nën Sarri shënoi 36 gola në 35...

Lexo më shumë

UEFA hap dosjen për Buffon

UEFA vendosi që të hapë procedura disiplinore për portierin e Juventusit Gianluigi Buffon , pasi u përjashtua me karton të kuq në çerekfinale kundër Real Madrid (1-3), pasi protestoi ndaj arbitri  vendim për të sinjalizuar një penallti kundër e ekipit të tij të 11...

Lexo më shumë

PSG , Neymar dëshiron të largohet !

Plani i projektuar nga Neymar, babai i tij dhe Real Madrid për yllin brazilian  është duke përfunduar , Ney do të luaj në Santiago Bernabeu nga sezoni i ardhshëm . Neymar nuk dëshiron të vazhdojë më në PSG, me të cilin ai ka...

Lexo më shumë

Arsenal pranë nënshkrimit me Carlo Ancelotti !

Arsenal dëshiron Maks Allegri , por plani i dytë nëse tekniku juvenitn nuk arrihet marrëveshja ,  mbetet Carlo Ancelotti. I cili është i gatshëm të marrë drejtimin e Arsenal , ku drejtuesit janë të bindur per suksesin e Ancelottit duke...

Lexo më shumë

Thibaut Courtois takohet me përfaqësuesit e PSG !!

Sipas Le Equipe , Thibaut Courtois ka takuar tashmë dy herë me përfaqësuesit e PSG, edhe pse favorite mbetet Gianluigi Donnarumma.  

Lexo më shumë

Juventus e ardhmja e Khedires jo e sigurt!

Kontrata e mesfushorit të Juventus, Sami Khedira përfundon pas një viti dhe lojtari është shprehur se ka deshirë për të ndërruar kampionat dhe me shumë mundësi do shkojë në Premier League. "Premier Liga më intereson". Kështu Sami Khedira, mesfushori i...

Lexo më shumë

Juventus gati 60 milion € për Moraten.

Rreth 60 milionë euro. Është çmimi që Chelsea, sipas edicionit të sotëm të Tuttosport, do të kishte vendosur për transferimin e mundshëm të verës për Alvaro Morata. Blutë tashmë kanë identifikuar Edinson Cavani të Paris Saint-Germain, që po largohet nga...

Lexo më shumë
Faqja 20 prej 49« First...10...192021...3040...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo