Spalletti: “Ndaj Atalanta ishim të lodhur nga Champions”

Vetëm 2 ditë pas humbjes së Inter me rezultatin e thellë 4-1 ndaj Atalantës, në një sfidë ku zikaltrit u paraqitën tmerrësisht keq, tekniku Spalletti ka pranuar përgjegjësitë dhe zgjedhjet e gabuara. Duke folur në një seminar në Koverciano, tekniku...

Lexo më shumë

Mancini: “Nuk kam përjashtuar askënd nga përfaqësuesja”

Italia është grumbulluar sot për të përgatitur dy ndeshjet e nëntorit, sfidën ndaj Portugalisë për Ligën e Kombeve dhe miqësoren ndaj Ukrainës, e para e planifikuar për në “San Siro” dhe tjetra për në Belgjikë. Trajneri Roberto Mancini doli në...

Lexo më shumë

Chiellini: “Krenar për fanellën e Italisë. Nuk e mendoj ta braktis”

Debutoi më 17 Nëntor të vitit 2004 dhe pas 14 vitesh, më 17 Nëntor të 2018-ës, Giorgio Chiellini do të luajë ndeshjen e tij të 100 me Kombëtaren Italiane, në përballjen ndaj Portugalisë, të vlefshme për Ligën e Kombeve. Qendërmbrojtësi...

Lexo më shumë

Solari: “Kthesa nuk është meritë vetëm e imja por e të gjithë skuadrës”

Santiago Solari vlerësoi përpjekjet e lojtarëve të tij dhe kritikoi lojën e ashpër, me të cilën Celta iu kundërvu Real Madrid. Trajneri nuk donte të hynte në debatin e vlerësimit të vazhdimësisë së tij të mundshme në stolin e bardhë,...

Lexo më shumë

Thiago Silva: “Nuk është Henry i vetmi fajtor te Monaco”

Kapiteni i PSG, Thiago Silva, tha se Thierry Henry është fajtor për gjendjen e vështirë të Monaco, pasi kampionët e Ligue 1 fituan 4-0 ndaj saj. Edinson Cavani shënoi dy herë në pjesën e parë, pastaj kompletoi “hat-trick” në gjysmën...

Lexo më shumë

Ribery humbet nervat dhe sulmon analistin francez

Situatë kaotike te Bayern Munchen, që po përjeton një sezon skandaloz, jo thjesht për rezultatet dhe lojën aspak të mirë, por edhe për problemet jashtë fushe, ku duket qartë se skuadra ka dalë jashtë kontrolli. Dëshmitarë të ndryshëm kanë raportuar...

Lexo më shumë

Higuain kërkon falje për kartonin e kuq

“Gabova dhe marr përgjegjësitë për veprimet e mia. U kërkoj falje të gjithëve, edhe shokëve të skuadrës, trajnerit dhe tifozëve. Më vjen keq për reagimin, por edhe gjyqtarët në të tilla momente duhet t’i kuptojnë situatat. Jemi futbollistë, por mbi...

Lexo më shumë

‘Shkulje’ veshi për Dembele

'Shkulje' veshi për Dembele “Të gjithë profesionistët e Barcelonës duhet të bëjnë një përmirësim të cilësisë dhe të përjetojnë në maksimumin profesionin e tyre. Duhet luftuar në çdo stërvitje dhe të luash aty ku të kërkohet nga trajneri”, deklaroi drejtori...

Lexo më shumë

Chiellini: “Nuk do të fitojmë asgjë nëse përgjumemi”

Giorgio Chiellini nuk kërkon të hyjë aspak në panik, por si kapiten kërkon që t’i lëshojë një sinjal të qartë skuadrës, se këto përgjumje siç ndodhi me Manchester, ishin në ajër prej disa ndeshjesh dhe nga disfata e djeshme Juventus...

Lexo më shumë

Europa League. Milan kërkon ‘hakmarrje’. Lazio ‘kënaqet’ me barazim

Skuadrat pjesëmarrëse në edicionin e 10-të të Europa League bëhen gati për të filluar gjysmën e dytë, përsa i përket fazës së grupeve, praktikisht sfidat e kthimit të këtij raundi dhe është e kuptueshme që ekipe si Zurich, Salzburg, Dinamo...

Lexo më shumë

Dokumentet që kompromentojnë Manchester City

Manchester City dhe Paris SG janë vënë në qendër të vëmendjes së medieve kohët e fundit, pas publikimit të disa dokumenteve që flasin për “driblimin” e bërë nga këto dy klube përballë rregullores së "Fair Play Financiar". Manchester City mësohet...

Lexo më shumë

Gattuso: “Në Spanjë për të fituar. Higuain do të jetë në fushë kundër Juventus”

Vetëm dy javë më parë, spanjollët e Real Betis bënë Milan të vuajë në shtëpi dhe u larguan më 3 pikë, pas fitores 1-2 në “San Siro”, në sfidën e vlefshme për fazën e grupeve të Europa Leagues. Të enjten...

Lexo më shumë

Spalletti i kënaqur me barazimin kundër katalanasve

Luciano Spalleti ka admiruar përmbysjen e Inter nëpërmjet Mauro Icardi, megjithëse Barca është e mrekullueshme në mbajtjen e topit. "U duk sikur ndeshja do të përfundonte 0-0, më pas erdhi goli i papritur, por reagimi i djemve ishte shumë i...

Lexo më shumë

Handanovic: “Nuk jemi të zhgënjyer pasi luajtëm kundër Barcelona”

Samir Handanovic ka bërë disa pritje shpëtimtare në barazimin 1-1 të Inter ndaj Barcelona-s, por mendon se duhet ta kishte pritur goditjen e golit të Malcom. “Duhet ta kisha pritur atë gol. Isha në pozicion për të bërë pritjen, por...

Lexo më shumë

Basti i vëllezërve Hazard. ‘Humbësi’ paguan darkën

Nëse shikohet klasifikimi i golashënuesve në Premier League dhe Bundesliga, do të vihet re diçka e ngjashme. Në krye është Hazard me 7 gola, si në Angli, po ashtu dhe në Gjermani, por ndryshimi është se ndryshojnë emrat, Eden dhe...

Lexo më shumë

Andre Silva i lumtur te Sevilla. “Ishte zgjedhja më e mirë”

Verën e 2017, Andre Silva ishte një nga blerjet më të bujshme të Milan, pasi kuqezinjtë paguan plot 40 milionë euro në arkat e Porto, për të sjellë në Milano sulmuesit, që pritej të shndërrohej në lider të skuadrës. Megjithatë...

Lexo më shumë

Inter dhe Barcelona ndahen në paqe. Liverpool i hap punë vetes

Në dy takimet e para të mbrëmjes së djeshme të Ligës së Kampionëve, të cilat kanë prodhuar befasi të vërteta, si në Francë, por veçanërisht në Beograd, ku Liverpool është dorëzuar dhe ka dalë pa pikë. Skuadra e Klopp u...

Lexo më shumë

Champions League. Inter pret Barcelonën. Në Napoli kërkojnë fitoren kundër milionerëve

UEFA Champions League rikthehet këtë mesjavë me raundin e 4-t të ndeshjeve në grupe. E marta është dita e grupeve A,B,C dhe D. 3 janë sfidat që spikasin më shumë se të tjerat, Inter-Barcelona në grupin B, Napoli-PSG në grupin...

Lexo më shumë

Edhe Monaco në telashe për shkak të Fair Play Financiar

Websit-i ivestigativ Mediapart në Francë ka publikuar dokumente që hedhin akuza të rënda mbi Monaco, që është përpjekur të përmbushë rregullat e Fair Play Financiar të UEFA-s (FFP) duke arritur marrëveshjen për një partneritet që do të krijonte të ardhura...

Lexo më shumë

James Rodriguez kërkon rikthimin e parakohshëm në Madrid. Shkak është trajneri Kovac

James Rodriguez i ka ardhur në majë të hundës situata te Bayern Munchen dhe arsyeja kryesore është trajneri Kovac. Ai është te Bayern në formë huazimi deri në qershorin e ardhshëm dhe bavarezët kanë të drejtë ta blejnë përfundimisht për...

Lexo më shumë
Faqja 2 prej 47123...102030...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo