Spekullimet vazhdojnë. Do të rikthehet Neymar te Barcelona ?

Zv. Presidenti i Barcelonës, Jordi Cardoner ka hedhur poshtë të gjitha zërat që flisnin për një rikthim të mundshëm të Neymar në “CampNou”. Në një prononcim për mediat, Cardoner ka deklaruar se çështja “Neymar” nuk ka qenë temë e bisedimeve...

Lexo më shumë

Klopp sërish kundër Nations League. “E pamundur të vazhdohet kështu”

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka shprehur pakënaqësinë e tij për kompeticionin më të ri të UEFA-s, Nations League, duke thënë: “Është njësoj sikur Anthony Joshua të ndeshet çdo dy net”. “Të Kuqtë” kanë patur një numër të madh lojtarësh...

Lexo më shumë

Ibrahimovic: “Ja kush e fiton derbin e Milanos”

Zlatan Ibrahimovic tregohet i matur dhe nuk zgjedh një skuadër mes Inter dhe Milan. I intervistuar nga “Sky Sports”, sulmuesi i Los Angeles Galaxy foli për derbin e Madoninës dhe si një ish-lojtar që ka lënë shenjë fillimisht me ngjyrat...

Lexo më shumë

Lopetegui është i qetë. “Kam mbështetjen e të gjithë klubit”

Sëfundmi mediat spanjolle po flasin gjithnjë e më shumë për një shkarkim të mundshëm të Julen Lopetegui nëse ky i fundit nuk arrin të mposhtë Barcelonën në 'El Clasico' të fundjavës së ardhshme. Megjithatë vetë trajneri ka hedhur poshtë këto...

Lexo më shumë

Derbi Inter – Milan. Stadiumi Meazza pritet të mbushet plot

Derby i Milanos po troket, me emocionet dhe spekaklin që pritet të përcjellë. Edhe tifozët duket se nuk do të lënë vend bosh në “San Siro” për këtë Supersfidë. Takimi i 169-të mes Inter e Milan në Serie A pritet...

Lexo më shumë

Në mbrojtje të Messi. Xavi Hernandez kundër Maradona

Xavi thyen heshtjen nga Katari, ku po kalon hapat e fundit të një karriere të gjatë e mbresëlënëse. Mesfushori legjendar i Barcelonës ka folur për disa çështje me programin radiofonik “Super Sport Villa Trinidad”, duke përfshirë situatën e Lionel Messit...

Lexo më shumë

‘Nxehet’ derbi. Suso: “Nuk e tradhëtoj Milan. Inter më ka kërkuar 2 herë”

Derbi i Milanos mbetet një sfidë e veçantë për të gjithë futbollistët kuqezi, veçanërisht për spanjollin Suso. Mbetet një nga lojtarët me cilësi të jashtëzakonshme teknike, i cili gjithmonë i ka rezistuar tundimit për të veshur fanellën zikaltër. E tregon...

Lexo më shumë

Emery: “Arsenal duhet të përmirësohet ende. Ramsey? Merkato është larg”

Pas vështirësive të fillimit, ku mori përsipër barrën e rëndë për të zëvendësuar Arsene Wenger, Unai Emery ka pasur një ecuri shumë pozitive me Arsenal. Pas suksesit 5-1 kundër Fulham, që ishte gjithashtu fitorja e 9 radhazi nën drejtimin e...

Lexo më shumë

15 ditë për të vendosur fatin e Julen Lopetegui në Madrid

Ndeshjet e kombëtareve kanë përfunduar. Trajneri i Real Madrid, Julen Lopetegui, tani e ka të qartë ndikimin që ka patur i ashtuquajturi “virusi i FIFA-s” te skuadra e tij. Ai duhet të përgatisë skuadrën dhe veten për 15 ditët e...

Lexo më shumë

Derbi i Milanos. Trajnerët mendojnë për formacionet

Të gjithë sytë do të jenë në San Siro. Të dielën, më 21 tetor, një datë e shumëpritur për të gjithë tifozat e dy prej skuadrave më legjendare të Europës, ku spektakli do të jetë i garantuar. As më pak...

Lexo më shumë

Erdhën me bujë te Barcelona por mund të largohen në Janar

Dy nga blerjet verore të Barcelonës, sulmuesi anësor brazilian, Malcom dhe mesfushori kilen Arturo Vidal nuk po gjejnë aspak hapësira në formacionin e Valverdes dhe janë shndërruar në një çështje tashmë në Katalunjë. I pari erdhi nga Bordeaux për shumën...

Lexo më shumë

Gabigol dëshiron qendrojë te Santos. Inter mund të negociojë

Gabriel Barbosa, apo i njohur ndryshe si Gabigol, ka rilindur pas rikthimit te Santos dimrin e kaluar, teksa ka shënuar 19 gola në 43 ndeshje me bardhezinjtë brazilianë. Pas një eksperience negative për një sezon te Inter dhe për disa...

Lexo më shumë

Paul Scholes: “Te ky Manchester edhe Messi do të vuante”

Legjenda e “Djajve të Kuq” Paul Scholes mendon se Manchester United ka domosdoshmëri për futbollistë me cilësitë e Eden Hazard ose Kevin De Bruyne për të qënë pretendentë për titullin kampion në Premier League, por shtoi se edhe vetë Lionel...

Lexo më shumë

Joachim Low: “Jam optimist për të ardhmen e skuadrës”

Trajneri i përfaqësueses gjermane mbetet optimist edhe pas disfatës 2-1 ndaj Francës. Gjermania e tij pësoi humbjen e gjashtë të vitit dhe tani rrezikon të bjerë në League B të Nations League. Gjithsesi, Low është i kënaqur me paraqitjen e...

Lexo më shumë

Maurizio Sarri kërkon sërish lojtarë të Napoli

Trajneri i Chelsea, Maurizio Sarri, ia ka bërë të qartë hierarkisë së klubit që afrimi i dy yjeve të Napolit mund t'i shohë ata përsëri dinjitoz dhe të luftojnë si të barabartë me gjigantët evropianë. Dy dëshirat e italianit janë...

Lexo më shumë

Miqësorja e luksit Brazil – Argjentinë. Messi do të jetë mungesa e madhe

Brazili dhe Argjentina do të përballen ndërmjet tyre në një takim miqësor tepër të veçantë, që si rrallëherë do të luhet në Arabinë Saudite. Ka statistika të ndryshme në lidhje me këtë duel, megjithatë sipas të dhënave zyrtare të FIFA-s...

Lexo më shumë

Shansi i fundit për Gjermaninë. Maqedonia shumë pranë fitimit të grupit

Gjashtë javë pas barazimit pa gola në “Allianz Arena”, Gjermania me Francën përballen sërish në Ligën e Kombeve, këtë herë në “Saint-Denis”, në orën 20:45, në një ndeshje përcaktuese për fatin e Grupit të Parë të Divizionit A. Në këtë...

Lexo më shumë

Te Roma do të ketë ‘revolucion’. Do të largohen shumë futbollistë

Drejtori Sportiv i Romës, Mario Monchi është hedhur në sulm për të afruar në kryeqytet sulmuesin polak të Genoas, Krzystzof Piatek, duke takuar nga afër edhe menaxherët e këtij të fundit, që po mahnit me golat e tij në kampionatin...

Lexo më shumë

Prezantohet Ardian Mema. “Në fillim isha në mëdyshje për të drejtuar Tiranën”

Duhej të vinte dita e hënë që Tirana të zyrtarizonte si trajner të ri Ardian Memën. Edhe pse ky i fundit ka disa ditë që ka dalë në stërvitje për të drejtuar bardheblutë vetëm sot ka hedhur firmën mbi kontratë....

Lexo më shumë

Anglia zbret me këmbë në tokë Spanjën. Zvicra fiton me kapiten Xhakën

Anglia ul me këmbë në tokë Spanjën e Luis Enriques. “Tre Luanët” u hakmorrën në mënyrën më të mirë për atë humbje të një muaji më parë duke fituar me shifrat 3-2 brenda në stadiumin Benito Villamarin në Sevilla në...

Lexo më shumë
Faqja 10 prej 49« First...91011...203040...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo