Dëmtohen Neymar dhe Mbappe. Në dyshim për sfidën kundër Liverpool

Situata dukej më pak e rëndë nga sa parashikohej, por gjithsesi për dy yjet e PSG, Neymar dhe Mbappé, vizitat mjekësore nuk japin shumë shpresa për të qenë pjesë e takimit kundër Liverpool, në Champions League. Dhimbje koke për Thomas...

Lexo më shumë

“Ia ofrova Mbappe Barcelonës por ata e injoruan”

Referuar raportimeve më të fundit nga Spanja, ylli i PSG Mbappe mund të ketë qenë rrugës pë rte Barcelona gjatë merkatos së verës, por klubi katalanas vendosi të neutralizojë bisedimet dhe negociatat përpara se ato të nisnin seriozisht. Në fakt,...

Lexo më shumë

Chelsea i bën konkurrencë Liverpool dhe Bayern Munchen për futbollistin francez

Chelsea duket se nuk ka hequr dorë nga Nabil Fekir. Ashtu si gjatë verës, ‘Blutë’ do të tentojnë të transferojnë në Angli talentin 25-vjeçar dhe për këtë ‘detyre’ duket se është angazhuar personalisht trajneri Maurizio Sarri. Sipas asaj që raportojnë...

Lexo më shumë

Thiago Silva: “Nuk është Henry i vetmi fajtor te Monaco”

Kapiteni i PSG, Thiago Silva, tha se Thierry Henry është fajtor për gjendjen e vështirë të Monaco, pasi kampionët e Ligue 1 fituan 4-0 ndaj saj. Edinson Cavani shënoi dy herë në pjesën e parë, pastaj kompletoi “hat-trick” në gjysmën...

Lexo më shumë

Edhe Monaco në telashe për shkak të Fair Play Financiar

Websit-i ivestigativ Mediapart në Francë ka publikuar dokumente që hedhin akuza të rënda mbi Monaco, që është përpjekur të përmbushë rregullat e Fair Play Financiar të UEFA-s (FFP) duke arritur marrëveshjen për një partneritet që do të krijonte të ardhura...

Lexo më shumë

Kush do të ndalë PSG ? Kampionët arrijnë fitoren e 11 radhazi

Ky i këtij sezoni është një Paris Saint Germain rekordesh. As Marseille nuk arriti të ndalte hovin e skuadrës së Thomas Tuchel me kampionët e Francës që regjistruan fitoren e 11-të radhazi në këtë kampionat në po kaq takime duke...

Lexo më shumë

PSG ka gati një çek të majmë për Antoine Griezmann

Një prej emrave të mëdhenj të futbollit europian kandidat për trofeun prestigjioz të Topit të Artë është kthyer në objektivin kryesor për klubin francez të Paris Saint Germain. Siç raportojnë të përditshmet spanjolle sulmuesi i Atletico Madrid, Antoine Griezmann projektohet...

Lexo më shumë

Studimi. Ja sa vlen Paris Saint Germain

10 fitore në 10 ndeshjet e para, një rekord historik për kampionatin francez, 37 gola të shënuar (mesatarisht 3.7 gola për ndeshje) dhe vetëm 6 të pësuar. Praktikisht League 1 është mbyllur pas nisur mirë, askush nuk mund të hamendësojë,...

Lexo më shumë

Thierry Henry rikthehet si trajner te ish skuadra e tij

Referuar raportimeve të medieve të huaja, Thierry Henry ka arritur marrëveshjen për një kontratë 3-vjeçare me Monaco, për të qenë trajneri i ekipit të Ligue 1. Sipas “L’Equipe”, Ish-sulmuesi i Arsenal dhe zëvendëstrajneri i Belgjikës, aktualisht 41 vjeç do të...

Lexo më shumë

Nga Kondogbia te Mbappe. Monaco në 4 vitet e fundit ka fituar 500 milionë Euro(Fotogaleri)

Monaco në 4 vitet e fundit ka arritur që të fitoje rreth 500 milione euro nga shitjet e futbollisteve. Me i shtrenjti eshte Kylian Mbappe i cili u transferua ne radhet e PSG per shumen e 180 milione Euro, nderkohe...

Lexo më shumë

Di Maria nuk bën më pjesë e planeve të PSG. Në Itali janë 3 skuadra që e kërkojnë

Angel Di Maria do të largohet nga Paris Saint Germain pas tri viteve në kryeqytetin francez. Mesfushori argjentinas nuk e ka të sigurt vendin në formacionin bazë dhe ka kërkuar largimin. Trajneri i ri i PSG-së, Thomas Tuchel nuk e llogarit...

Lexo më shumë

Balotelli qëndron në Francë. Gjen akordin me skuadrër të re

Mario Balotelli mbetet në Francë. Sulmuesi italian, sikurse pritej, ka vendosur t’i bashkohet Olimpique Marseille, pas një eksperiencë dyvjeçare te Nice. Kanë mbetur për t’u përcaktuar vetëm disa detaje të vogla, por që nuk e vënë në dyshim nënshkrimin e...

Lexo më shumë

Conte Gati Të Zërë Vendin e Ish Shokut Të Tij Te Real Madrid

Vendimi i Zinedine Zidane për t’u larguar nga Reali, pas triumfit për herë të tretë radhazi në Champions League, duket se ka kapur të papërgatitur presidentin Florentino Perez. Ky i fundit nuk po arrin ende të gjejë një pasues për...

Lexo më shumë

Mbappe:’PSG-së i nevojitet Kante’

Në një intervistë të kohëve të fundit me BeIn Sports, superstari i ri francez sinjalizoi shokun e tij ndërkombëtar si lojtari që ai do të donte më shumë t'i bashkohej klubit të tij, PSG. "Kante, është një mesfushor teknik shumë...

Lexo më shumë

AS: ‘PSG dëshiron të nënshkruaj Casemiro’

Paris Saint-Germain thuhet se po kërkon të sjellë mesfushorin mbrojtës të Real Madridit Casemiro në Parc des Princes këtë verë. Gazeta sportive spanjolle AS raportoi të martën se klubi francez është i gatshëm të shkojë vërtet larg në mënyrë që...

Lexo më shumë

PSG bëhen kampionë të Francës.

Paris Saint-Germain janë bërë fituesit e Ligës 1 2017/2018, pasi shkatërroi AS Monako në Parc des Princes (7-1). Parisianët kanë dominuar futbollin francez në dekadën e fundit, pasi fitojnë titullin e pestë të Ligës 1 në gjashtë vjet. Dhe çfarë...

Lexo më shumë

Neymar pranon problemet me Cavani

Ardhja e Neymar në Paris Saint-Germain duhej të ishte lajmi më i mirë nga Parisi këtë sezon, por fokusi kryesor ishte në fërkimet e dyshuara mes brazilianit dhe shokut të ri Edinson Cavani. Raportet thanë se të dy u onfliktuan...

Lexo më shumë

‘Benzema mund të shkojë tek PSG’

Nuk ka qenë sezoni më i mirë për Karim Benzema të Real Madridit dhe thashethemet janë përhapur që Paris Saint-Germain është e gatshme t'i ofrojë sulmuesit një rrugëdalje. Sipas Le10Sport, Benzema ka qenë në radar për një kohë te gjatë në Paris dhe...

Lexo më shumë

ESPN: Tuchel trajneri i ri i PSG

Ai nuk ishte ndër të preferuarit në fillim, por Thomas Tuchel ka fituar garën. Gjermani do të jetë menaxher i ardhshëm i Paris Saint-Germain, sipas ESPN. Emërimi i tij nuk ka gjasa të shpallet zyrtarisht para përfundimit të sezonit dhe...

Lexo më shumë

‘La Liga më e lehtë se Ligue 1’

Ka shumë debate në lidhje me cilësinë e ligës franceze, por sipas Ronaldinhos është më e vështirë të luhet në Francë sesa në Spanjë. "Ligue 1 ishte me të vërtetë fizik, shumë afrikanë, ndërsa La Liga ishte më teknike", tha...

Lexo më shumë
Faqja 1 prej 212

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo