AS: ZIDANE jep dritën jeshile për LEWA

Zinedina Zidane ka aprovuar lëvizjen e Robert Lewandowski  për të nënshkruar për Real Madrid nga Bayerni i Mynihut këtë verë, sipas njoftimeve në Spanjë. Mbajtësit e Ligës së Kampionëve janë në treg për një sulmues të ri dhe polaku ndërkombëtarë thuhet se...

Lexo më shumë

Xavi: ‘Ende ka nevojë të kalojë testin përfundimtar’

Legjenda e Barcelonës Xavi është i impresionuar nga nënshkrimi i verës së Barçës Ousmane Dembélé, por thekson se ende duhet të kalojë "testin përfundimtar" në mënyrë që të provojë vlerën e tij. Futbollisti ndërkombëtar francez u bashkua me klubin katalanas...

Lexo më shumë

‘Ronaldo pyeti për jetën në Kinë’

Luiz Felipe Scolari ka thënë se e ka këshilluar Cristiano Ronaldon të luajë në Kinë pasi ylli i Real Madridit i kërkoi drejtuesit të tij të mëparshëm të Portugalisë për jetën atje. Trajneri i Guangzhou Evergrande, Scolari, ish-trajneri i kombëtares së...

Lexo më shumë

‘ Real Madrid fokusohet në pasuesin e Modric ‘

Real Madrid do të fokusohet në gjetjen e një zëvendësuesi për Luka Modric, përpara një goditje të mundshme për Neymar, sipas raporteve. Los Blancos, pavarësisht se është ende në rrugë për të mbrojtur titullin e Ligës së Kampionëve, do të...

Lexo më shumë

Barça, Mundo Deportivo : Iniesta shumë afër Kinës

Andres Iniesta është shumë afër lamtumirës me Barcelonën. Shkruan Mundo Deportivo , një gazetë që ka qenë gjithmonë pranë Blaugranasve, e cila shpjegon se si mesfushori ka marrë tashmë vendimin për të pranuar një nga ofertat shumë milion dollarësh të futbollit kinez. Në tabelë Iniesta ka...

Lexo më shumë

Liverpool, Real Madrid i fortë, oferta për Salah e pa rezistueshme ,160 milionë euro !!!

Për shkak të largimit të mundshëm të Gareth Bale , Real Madrid do të ishte gati të lëvizte konkretisht për sulmuesin e Liverpoolit Mohamed Salah .  Egjiptiani është një nga lojtarët më të mirë në Premier Ligë dhe Blancos duhet të buxhetojnë rreth 160 milionë euro...

Lexo më shumë

Gareth Bale lamtumirë Real Madrid !!!

Thashethemet po kthehen në lidhje me një lamtumirë të ardhshme të Gareth Bale nga Real Madrid në fund të sezonit. Uellsiani tashmë ka vendosur të largohet nga skuadra e Zidane, duke vënë në pamje një kthim në Premier League ku Manchester United...

Lexo më shumë

Grizman te Barcelona, marrëveshja është arritur

Lajm i bujshëm nga Spanja: Barcelona ka arritur që tani marrëveshjen me sulmuesin e Atletikos së Madridit, Antuan Grizman, për një transferim në verë. Grizman ka shënuar 21 gola këtë sezon me Atletikon dhe në muajin shkurt i shënoi 3...

Lexo më shumë

Ramos braktis ndeshjen, shkon në banjo

Situatë komike në minutën e 73-të të ndeshjes mes Eibarit e Realit, sepse për 5 minuta Reali luajti me 10 lojtarë. Sergio Ramos doli nga fusha dhe vrapoi për në dhomat e zhveshjes, mes habisë totale, sepse Reali i kishte...

Lexo më shumë

Gazeta AS : Madrid 400 milion euro për Neymar

Sipas gazetës së Madridit, babai i lojtarit dhe dy avokatët do të takoheshin në Paris me emisarët e klubeve të bardha. Gazeta "As" thotë në edicionin e saj këtë të premte se Neymar është objektivi kryesor i Real Madridit për sezonin e ardhshëm dhe se klubi...

Lexo më shumë

Man United ofertë 60 milion euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester United është i gatshëm të bëjë ofertë për mbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas Diario Gol. Jose Mourinho është i etur ta sjellë në skuadër një qendërmbrojtës të ri në verë dhe e ka identifikuar Varane si lojtar...

Lexo më shumë

Sadiku: Nuk po më ndahet fati i keq

Futbollisti i kombëtares shqiptare Armando Sadiku, i cili aktivizohet në radhët e ekipit te Levantes pësoi një dëmtim serioz dje, në një përplasje të fortë me portierin Diego Lopez në takimin Levante-Espanjol. Sulmuesi elbasanas, gjatë një tentative për të kërcënuar...

Lexo më shumë

Mundo Deportivo rrit “pleshtin” : “Messi record”

Mundo Deportivo këtë mëngjes hapet në faqen e parë titulluar: "Messi record". Kampioni argjentinas ka arritur 600 gola, nga të cilat 33 me goditje dënimi. 'Pleshti' vazhdon të azhurnojë të dhëna për tu konfirmuar një nga legjendat e mëdha të futbollit...

Lexo më shumë

Levante për fitore , Sadiku në formacion

Levante pret Espanjolin sot në mesditë dhe është një ndeshje “për jetë a vdekje”, pasi skuadra nga Valencia ka nevojë urgjente për një fitore. Për këtë arsye, trajneri i Levantes Munjiz do të hedhë në fushë një formacion shumë sulmues,...

Lexo më shumë

Zidane, pushim për Cristiano Ronaldo

Zinedine Zidane , pushim për Cristiano Ronaldon për sfidën që do të luhet të martën në stadiumin ETS kundër Espanyol (20.00). Trajneri i Realit nuk ka përfshirë portugezin në listën e 19 lojtarëve që do të udhëtojnë këtë mëngjes në Barcelonë në kërkim të fitores së tyre të gjashtë...

Lexo më shumë

Real Madrid i pëlqen ‘katalanasi’ Milinkovic

Daily Marca thotë se Real Madrid do të jenë të interesuar me nënshkrimin e mesfushorit serb Lazio Sergej Milinkoviç . Interesante , Babai i tij, Nikola , ishte një lojtar i ekipit katalanas midis viteve 1993 dhe 1995. Atje ku dhe djali i tij ka lindur. Ai gjithashtu jetonte në Almeria dhe Orense ,...

Lexo më shumë

Benzema dhe Bale tashmë e dinë që Real Madridi do t’i transferojë ata në verë

BBC , do të hyjë në histori në verë, kur të dy b-të do të bien nga froni që ju ka dhënë tituj të rëndësishëm për klubin e bardhë. Benzema dhe Bale tashmë e dinë se Real Madridi do t'i transferojë ata në verë dhe ata kanë bërë...

Lexo më shumë

Ronaldo dëshiron Kane në Madrid !!!

Cristiano Ronaldo i ka dhënë bekimin Real Madridit për të bërë një lëvizje për yllin e Tottenhamit Harry Kane, raporton Don Balon . Karim Benzema duket i vendosur të largohet nga klubi këtë verë, dhe Ronaldo e sheh sulmuesin e Spurs si...

Lexo më shumë

LIVE: Madridi do të ofrojë 100 milionë funte plus Bale për Hazard

Real Madrid janë të vendosur të ofrojnë 100 milionë funte plus Gareth Bale te Chelsea në një përpjekje për të transferuar Eden Hazard. Gjigantët spanjollë kërkojne sherbimet e 27-vjeçarit i cili ende duhet të nënshkruajë një marrëveshje të re me...

Lexo më shumë

Sadiku gati debutimi kundër Real Sociedad

Orët e pritjes për Sadikun duket se po marrin fund. Nga ajo që raportojnë së fundmi mediat spanjolle, bomberi i Kombëtares shqiptare ka lënë pas shqetësimet në gju dhe dje është stërvitur plotësisht me grupin. Kjo bën që takimi ndaj...

Lexo më shumë
Faqja 5 prej 5« First...345

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo