Erdhën me bujë te Barcelona por mund të largohen në Janar

Dy nga blerjet verore të Barcelonës, sulmuesi anësor brazilian, Malcom dhe mesfushori kilen Arturo Vidal nuk po gjejnë aspak hapësira në formacionin e Valverdes dhe janë shndërruar në një çështje tashmë në Katalunjë. I pari erdhi nga Bordeaux për shumën...

Lexo më shumë

Adrien Rabiot jep lajmin e keq për shumë skuadra

Adrien Rabiot ka vendosur të qëndrojë te PSG, pavarësisht interesimit të ekipeve më të mëdha në Europë. Mesfushori francez, sipas L’Euqipe, është bindur më në fund për të rinovuar kontratën, duke lënë më gisht në gojë Barcelonën, Juventusi dhe Milan,...

Lexo më shumë

Lopetegui në hall. Conte gati të marrë drejtimin

Antonio Conte te Real Madrid nuk është thjeshtë një fantazi merkatoje. 4 muaj pasi italiani i tha jo presidentit Perez i cili e kontaktoi Conte për të zëvendësuar francezin Zidane në stolin e Los Blancos, kjo pistë është rihapur sërish....

Lexo më shumë

‘El Clasico’ po afron por 2 yje do të mungojnë

Real Madrid kalon nga shiu në breshër, i përfshirë nga një krizë loje dhe rezultatesh. Nga infermieria vijnë lajme të këqija për Karim Benzema. Sumuesi i “Los Blancos” ka pësuar një tërheqje në kofshën e djathtë dhe do të qëndrojë...

Lexo më shumë

Ivan Rakitic flet pas barazimit kundër Valencia

Barcelona ka barazuar në transfertë me Valencia me rezultatin 1-1. I zhgënjyer pas këtij rezultati ishte edhe Ivan Rakitic. “Mendoj se me superioritetin që treguam, është për të ardhur keq që nuk morëm tre pikët. Është fatkeqësi se si ata...

Lexo më shumë

Rezultatet e kryqëzojnë. Lopetegui është trajneri më i dobët i periudhës së Perez

Me tri humbje në dhjetë ndeshjet e para të këtij sezoni të ri, Julen Lopetegui e ka bërë fillimin më të keq të një sezoni nga të gjithë trajnerët e dikurshëm të Real Madrid. Real Madrid ka fituar vetëm pesë...

Lexo më shumë

Rakitic vendos: “Ja kush është futbollisti më i mirë, Modric apo Messi”

Lionel Messi shkëlqeu në fitoren 4-2 ndaj Tottenhamit duke shënuar dy gola për të ndihmuar skuadrën e tij të triumfojë në “Wembley”. Pas përfundimit të takimit, Rakitic ka folur për Leo Messin dhe bashkëvendasin e tij, Luka Modric. Ai beson...

Lexo më shumë

Barcelona kërkon qëndërmbrojtës. Ofron 85 milionë Euro për futbollistin e Inter

Dëmtimi i rëndë i mbrojtësit francez Samuel Umtiti ka vënë në alarm klubin e Barcelonës, që ka humbur kështu një nga shtyllat e repartit të prapavijës. Mediat spanjolle dhe ato italiane raportuan se drejtuesit e klubit katalan po përgatisin një...

Lexo më shumë

Derbi madrilen pa fitues. Real dhe Atletico ndahen në paqe

Ka përfunduar pa fitues dhe për më tepër, pa gola derbi i Madridit mes Realit dhe Atleticos, i cili u zhvillua mbrëmjen e sotme në mitikun “Santiago Bernabeu”. Sfida pati një ritëm mjaft të lartë në pjesën e parë, ku...

Lexo më shumë

Lopetegui: “Humbje që djeg por duhet të shohim përpara”

Julen Lopetegui u shfaq në mikrofonat e “Movistar”, ku analizoi disfatën e të tijve në “Sanchez Pizjuán”, kundër Sevilla: “Shpjegimi është se kemi luajtur keq, sidomos në fillim, kur kundërshtari na u imponua dhe na shënoi dy gola. Në pjesën e...

Lexo më shumë

Valverde e pranon: “Duhet të rigjejmë forcat dhe të ringrihemi”

Ernesto Valverde u shfaq i mërzitur para gazetarëve, duke dashur të bëjë analizën e humbjes së parë të Barçës në këtë kampionat, ndaj skuadrës së vendit të fundit, Leganes: “Këto janë gjëra që mund të ndodhin dhe ne duhet të dimë...

Lexo më shumë

Valverde në mëdyshje për rinovimim e kontratës me Barcelonën

Barcelona këtë sezon e ka nisur në mënyrë të përkryer sezonin e ri futbollistik. Ekipi ka zhvilluar gjashtë ndeshje dhe i ka fituar të gjitha. Drejtuesit e klubit po përgatiten për t’i rinovuar kontratën trajnerit, Ernesto Valverde, e cila i...

Lexo më shumë

La Liga synon që ‘El Clasico’ te luhet në Amerikë

La Liga zbulon Amerikën. Një ndeshje zyrtare e kampionatit spanjoll, duke filluar nga sezoni që nis së shpejti, do të zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një nismë ekspansioni e ngjashme me atë të NBA, që luan takime zyrtare...

Lexo më shumë

Messi dhe numëri 33. Sot për herë të parë kapiten i Barcelona

Superkupa e Spanjës, mund të ketë shumë 'ngarkesë' simbolike dhe historike për Messi. Kundër Sevilla, skuadrës që i ka shënuar më shumë gola në karrierën e tij (31 gola në 33 ndeshje), argjentinasi do të mbajë shiritin në krah, për...

Lexo më shumë

Shtyhet takimi Perez-Modric. Të Premten vendoset gjithçka

Të paktën edhe 24 orë pritje për Inter. Do të jetë e premtja dita vendimtare për të ardhmen e Luka Modric. Pikërisht më 10 gusht do të zhvillohet edhe takimi i shumëpritur mes presidentit të Real Madrid dhe mesfushorit kroat,...

Lexo më shumë

Nga Rakitic te Messi. Ja klauzolat e futbollistëve të Barcelonës

Klauzolat në kontrata tashmë janë një gjë e domosdoshme për klubet e futbollit. Barcelona është një nga klubet e mëdha që në kontratat që lidh me futbollistët vendos klauzola nëse ata duan të largohen. Rasti i fundit ishte sezonin e...

Lexo më shumë

Real Synon të Transferojë 2 Yjet e Premier League

Gareth Bale do të qëndrojë në Madrid, por vështirë se do të jetë ylli i ri i klubit “merengues”, ndaj dhe presidenti Florentino Perez nuk dëshiron të lërë fatet e skuadrës vetëm te sulmuesi uellsian. Për këtë arsye, sipas “El...

Lexo më shumë

Perez ‘harron’ CR7: “Kampionë të mëdhenj do të vinë në skuadër”

Me rastin e prezantimit të blerjes më të re Alvaro Odriozola, presidenti i Real Madrid, Florentino Perez ka siguruar të gjithë tifozët të qëndrojë të qetë pasi Cristiano Ronaldo i cili u largua nga Los Blancos pas plot 9 vitesh...

Lexo më shumë

Lajm i keq për Real Madrid. Vështirësi për të gjetur pasuesin e CR7

Pas Botërorit fantastik që zhvilloi dhe sidomos pas golit në finale duke u bërë lojtari i dytë pas të madhit Pelle që realizon në një finale të Kupës së Botës pa mbushur ende 20-vjeç, Kylian Mbappe nuk duhet të mendojë...

Lexo më shumë

Gati dy blerjet e reja. Perez premton një Real Madrid më të fortë pas largimit të Ronaldo.

Largimi i Cristiano Ronaldos ishte natyrisht një lajm i hidhur për tifozërinë madrilene, por Florentino Perez është gati të bëjë një merkato spektakolare, për të bërë që portugezi të harrohet. Kështu mediat spanjolle kanë raportuar se numri një i madrilenëve...

Lexo më shumë
Faqja 3 prej 6« First...234...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo