Kur të telefonon ‘Fenomeni’ nuk mund të refuzosh

“Alo, jam Ronaldo, të kam parë duke luajtur, më pëlqen shumë dhe të dua te Valladolid”. Ronaldo është ai i vërteti, “Fenomeni”, që sot është pronar i Valladolid, skuadra që ndodhet në vendin e gjashtë në La Liga. Ndërsa Stiven...

Lexo më shumë

Laudrup i thotë jo Real Madrid. Tani synohet rikthimi i Mourinho

Real Madrid njoftoi largimin e trajnerit Julen Lopetegui, pas një sërë rezultatesh negative dhe emërimin përkohësisht në atë pozicion, të ish mesfushorit argjentinas, Santioago Solari, i cili deri dje ka mbajtur postin e trajnerit të Real Madrid Castilla. Plani i...

Lexo më shumë

Real Madrid në kërkim të një trajneri. Nuk është Conte kandidati kryesor por argjentinasi…

Ardhja e Santiago Solari në krye të stolit të Real Madrid nuk e ka qetësuar situatën në kampin e “Los Blancos”, të cilët mesa duket vijojnë kërkimet për një trajner që do t’u rikthejë në lavdinë e dikurshme. Madrilenët duan...

Lexo më shumë

Shkarkohet Lopetegui. Skuadra i besohet Santiago Solari

Julen Lopetegui nuk është më trajner i Realit të Madridit, ndërsa lajmi për shkarkimin e tij është dhënë nag vetë klubi kryeqytetas nëpërmjet një komunikate zyrtare, që njofton ndërprerjen e bashkëpunimit mes palëve. Gjithsesi, lajmi më i bujshëm i mbrëmjes...

Lexo më shumë

Ja kush janë goleadat e Barca kundër Real Madrid në këtë shekull

Me fitoren 5-1 të Barcelonës kundër Real Madrid, në javën e dhjetë të La Liga, këtë sezon, tashmë ka shkuar në shtatë numri i goleadave të regjistruara nga katalanasit ndaj “Los Blancos”, deri më tani, në këtë shekull. Rezultati i...

Lexo më shumë

Jordi Alba: “Mposhtëm Real, njësoj si të ishte fitorja e Champions League

“El Clasico është ndeshje e veçantë për të gjithë katalanasit dhe unë kam qenë këtu që në moshë të vogël”, ka thënë Alba. “Nuk është po aq e rëndësishme sa fitorja e Champions League, por unë kam patur të njëjtën...

Lexo më shumë

Barca funksionon edhe pa Messi. Real ka humbur busullën

Një manita për të fundosur Real Madrid dhe për t’i treguar botës se Barcelona funksionon edhe pa Messi, ndryshe nga Real Madrid që pa Cristiano Ronaldo nuk është më e njëjta skuadër dhe i mungon një lider si portugezi në...

Lexo më shumë

Real Madrid gjen zëvendësuesin e Casemiro?

Real Madrid kërkon forca të freskëta në mesfushë. Mësohet se një përfaqësues i klubit spanjoll ka udhëtuar në Argjentinë ku ka patur bisedime me Boca Juniors për kolumbianin Wilmar Barrios, i konsideruar si një luftëtar në qendër të mesfushës. Ai...

Lexo më shumë

Dueli Ronaldo – Messi. Ja pse portugezi është superior

Asnjëherë nuk ka për t’u mbyllur debati për të zgjedhur se cili mes Cristiano Ronaldo-s dhe Lionel Messi-t është më i zoti në fushë. Ka shuam argumente dhe kundërargumente për secilin e ajo që është e sigurt, është se debati...

Lexo më shumë

Për stolin e Real nuk është vetëm Conte kandidat. Është dhe argjentinasi

Te Real Madrid nuk ka qetësi. Julen Lopetegui duhet që të bëjë ende shumë punë që të mund të rikthejë qetësinë në klub, me skuadrën që po vuan të arrijë rezultatet pozitive. Drejtuesit e “galaktikëve” gjithsesi po shikojnë alternativat në...

Lexo më shumë

Mediat britanike: “Perez ka kontaktuar me Antonio Conte”

Pas mediave italiane, vijnë konfirmime edhe nga ato britanike, mbi një kalim të mundshëm të ish teknikut të Chelsea, Antonio Conte, te klubi i madh spanjoll, Real Madrid. Sipas “Sky Sport”, emisarë të Florentino Perez kanë kontaktuar teknikun italian dhe...

Lexo më shumë

Marcelo kundër gazetarëve: “Ju keni zili pasi nuk dini të luani futboll”

Përgjigje me gol. Marcelo largoi zërat e merkatos me një finalizim shumë të bukur ndaj Viktoria Plzen në Champions League për t’u treguar të gjithëve se ai është i lumtur te Reali i Madridit dhe nuk e mendon aspak largimin...

Lexo më shumë

Bartomeu kundër rikthimit të Neymar te Barcelona

Josep María Bartomeu, presidenti i Barcelonës, përgënjeshtron spekulimet e fundit mediatike që flasin pro një rikthimi të mundshëm të “yllit” brazilian, Neymar, në organikën e katalanëve. Bartomeu bëhet kështu zëri përfaqësues i atyre që kanë mohuar një rikthim të mundshëm...

Lexo më shumë

Pas 11 vitesh në ‘El Clasico’ do të mungojnë protagonistët

Rrallë herë, në mos asnjëherë, dy individë kanë përfaqësuar kaq fort rivalitetin mes dy skuadrave. Dekadën e fundit, El Clasico Barcelona-Real Madrid është përcaktuar për pjesën më të madhe të herëve nga Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Kështu që, të...

Lexo më shumë

Lopetegui ka ende besimin e Perez, por deri kur ?

Një muaj më parë, Gareth Bale u shpreh se Real Madrid do të ishte më shumë skuadër pa Cristiano Ronaldo, por rezultatet duket se nuk po flasin në favor të kampionëve të Europës, të cilët kanë pësuar humbjen e tretë...

Lexo më shumë

Barcelona rimerr kreun por humbet Lionel Messi

Barcelona kthehet të kryesojë kampionatin spanjoll pasi mundi 4-2 Sevilla, por gëzimi i katalanasve u prish nga dëmtimi i Leo Messi, i cili u largua pas një çerek ore lojë, por pasi kishte vënë në rrugë të drejtë ndeshjen. Messi...

Lexo më shumë

Spekullimet vazhdojnë. Do të rikthehet Neymar te Barcelona ?

Zv. Presidenti i Barcelonës, Jordi Cardoner ka hedhur poshtë të gjitha zërat që flisnin për një rikthim të mundshëm të Neymar në “CampNou”. Në një prononcim për mediat, Cardoner ka deklaruar se çështja “Neymar” nuk ka qenë temë e bisedimeve...

Lexo më shumë

Lopetegui është i qetë. “Kam mbështetjen e të gjithë klubit”

Sëfundmi mediat spanjolle po flasin gjithnjë e më shumë për një shkarkim të mundshëm të Julen Lopetegui nëse ky i fundit nuk arrin të mposhtë Barcelonën në 'El Clasico' të fundjavës së ardhshme. Megjithatë vetë trajneri ka hedhur poshtë këto...

Lexo më shumë

Në mbrojtje të Messi. Xavi Hernandez kundër Maradona

Xavi thyen heshtjen nga Katari, ku po kalon hapat e fundit të një karriere të gjatë e mbresëlënëse. Mesfushori legjendar i Barcelonës ka folur për disa çështje me programin radiofonik “Super Sport Villa Trinidad”, duke përfshirë situatën e Lionel Messit...

Lexo më shumë

15 ditë për të vendosur fatin e Julen Lopetegui në Madrid

Ndeshjet e kombëtareve kanë përfunduar. Trajneri i Real Madrid, Julen Lopetegui, tani e ka të qartë ndikimin që ka patur i ashtuquajturi “virusi i FIFA-s” te skuadra e tij. Ai duhet të përgatisë skuadrën dhe veten për 15 ditët e...

Lexo më shumë
Faqja 2 prej 6123...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo