Europa League. Milan kërkon ‘hakmarrje’. Lazio ‘kënaqet’ me barazim

Skuadrat pjesëmarrëse në edicionin e 10-të të Europa League bëhen gati për të filluar gjysmën e dytë, përsa i përket fazës së grupeve, praktikisht sfidat e kthimit të këtij raundi dhe është e kuptueshme që ekipe si Zurich, Salzburg, Dinamo...

Lexo më shumë

Gattuso: “Në Spanjë për të fituar. Higuain do të jetë në fushë kundër Juventus”

Vetëm dy javë më parë, spanjollët e Real Betis bënë Milan të vuajë në shtëpi dhe u larguan më 3 pikë, pas fitores 1-2 në “San Siro”, në sfidën e vlefshme për fazën e grupeve të Europa Leagues. Të enjten...

Lexo më shumë

Presidenti i klubit gjerman: “Mos udhëtoni drejt Romës”

13 dhjetorin e ardhshëm, në “Olimpico” të Romës, di të luhet ndeshja e vlefshme për javën e fundit të fazës me grupe të Europa League mes Lazio dhe Eintracht Frankfurt. 6.000 bileta janë nxjerrë në shitje për tifozët gjermanë që...

Lexo më shumë

Gattuso: “Problemi ynë është mungesa e personalitetit”

Milan pësoi humbjen e dytë në pak ditë, teksa u mposht nga Betis në “San Siro” në ndeshjen e vlefshme për grupet e Ligës së Europës, vetëm 4 ditë pasi u dorëzua në sekondat e fundit ndaj Inter, në derbin...

Lexo më shumë

Milan kërkon kualifikimin. Marseille – Lazio një sfidë jetike

Europa League vjen këtë të Enjte me ndeshjet e raundit të tretë në grupe. Në 18:55 luhen 12 takimet e para. Me plagët e derbit të Madonninës ende të pashëruara, Milan do të presë në “San Siro” Betis Sevilla, me...

Lexo më shumë

Milan, Chelsea, Arsenal, Lazio, Sevilla pretendentet për të fituar Europa League

Milan, Chelsea, Arsenal, Lazio e Sevilla nisin sot rrugëtimin e tyre në edicionin 2018-2019 që do të kulmojë me finalen që do të zhvillohet në Baku të Azerbajxhanit, në 29 maj të vitit të ardhshëm. Përmendim vetëm disa nga skuadrat...

Lexo më shumë

Shkëndija shpreson në ndeshjen e kthimit. Gjyqtari u mohon një 11 metërsh

Shkëndija e Tetovës nuk ia doli të marrë rezultat pozitiv në “Lerkendal Stadium” përballë Rosenborg, por një gol i brazilianit Stenio Junior mban gjallë shpresat e kuqezinjve, që të tentojnë kualifikimin për në grupet e Europa League, në ndeshjen e...

Lexo më shumë

Skuadrat shqipëtare ne Europa League. Vetëm Laçi ia del të kualifikohet

Laçi ia doli të mbajë lart nderin e skuadrave shqiptare në Europa League, teksa eliminoi skuadrën qipriote të Anorthosis Famagustas. Bardhezinjtë u mposhtën 2-1 me për mbysje në Qipro, por arritën të rikthejnë gjithçka në favorin e vet, në sfidën...

Lexo më shumë

Atletico Madrid vs Arsenal: Përmbledhje Dhe Parshikim.

Atletico Madrid ka avantazhin kur ata e mirëpresin Arsenalin në Wanda Metropolitano për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së këtij sezoni në Europa League pas takimit të tyre në Emirates javën e kaluar që përfundoi 1-1 në favor të Atleticos....

Lexo më shumë

Simeone i thotë jo Arsenalit

Në një konferencë për shtyp para takimit të tij me klubin anglez në Ligën e Evropës, bosi i Atletico përjashtoi një lëvizje në Emirates këtë verë. Në javët pas shpalljes së dorëheqjes së Arsene Wenger si menaxher i Arsenalit, shumë...

Lexo më shumë

Arsenal vs Atletico Madrid: Përmbledhje Dhe Parshikim.

Arsenal dhe Atletico Madrid ndeshen për herë të parë në një kompeticion Uefa dhe te dyja kërkojnë fitimin e trofeut prestigjoz. Arsenali po tregohet më i motivuar se kurr për të fituar këtë trofe pasi është e vetmja menyrë që...

Lexo më shumë

Ramsey: E duam trofeun për Wenger

Aaron Ramsey thotë se largimi i Arsene Wenger nga Arsenali është motivim shtesë për të fituar Europa League. Aaron Ramsey është i vendosur të japë gjithcka për të fituar Europa League meqënëse Arsene Wenger është duke u larguar dhe fitorja e...

Lexo më shumë

Wenger: Mkhitarian mund të kthehet në dy javë.

Arsenali kualifikohet për gjysmëfinale të Ligës së Evropës pas rrahjes së CSKA Moskës me 3-6 në total. Ndoshta Henrikh Mkhitaryan mund të kthehet në kohë për t'u bashkuar me ekipin për një biletë të Ligës së Kampioneve, zbuloi Wenger. "Po, është...

Lexo më shumë

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo