Dortmund zyrtarizon blerjen e Paco Alcacer

Tashmë është zyrtare, Borussia Dortmund ka vendosur të ushtrojë të drejtën e blerjes përfundimtare për sulmuesin Paco Alcacer. Instikti vrasës që ka bomberi spanjoll përpara portës me 8 gola të realizuar në kampionat edhe pse është aktivizuar pak, 1 gol...

Lexo më shumë

Rummenigge: “Do të ndërhyjmë në merkato por me logjikë”

"Blerje në janar? Me planifikimin e ekipit merret Hasan dhe ai po punon për këtë. Por jemi akoma në nëntor, është shpejt për të folur. Në javët që vijnë do kemi kohë të diskutojmë dhe marrim vendime në qetësi. Merkatoja...

Lexo më shumë

Dybala i ‘mbyll’ derën Bayern. “Jam i lumtur në Torino”

Paulo Dybala u kthye i karikuar dhe plot entuziazëm nga Argjentina, falë golit të shënuar ndaj Meksikës, i pari më fanellën e kombëtares pas 18 ndeshjes. Lumturinë e tij e shpreh edhe në Instagram, ku në pak orë ka marrë...

Lexo më shumë

Në Spanjë janë të sigurtë. Bayern po mendon për Zidane

Bayern nuk po kalon një moment shumë të mirë. Humbja e shëmtuar e pësuar kundër Borussia Dortmund i ka çuar kampionët në fuqi të Bundesliga-s shtatë pikë larg vendit të parë. Një situatë me të cilën bavarezët nuk janë mësuar...

Lexo më shumë

Ribery humbet nervat dhe sulmon analistin francez

Situatë kaotike te Bayern Munchen, që po përjeton një sezon skandaloz, jo thjesht për rezultatet dhe lojën aspak të mirë, por edhe për problemet jashtë fushe, ku duket qartë se skuadra ka dalë jashtë kontrolli. Dëshmitarë të ndryshëm kanë raportuar...

Lexo më shumë

Basti i vëllezërve Hazard. ‘Humbësi’ paguan darkën

Nëse shikohet klasifikimi i golashënuesve në Premier League dhe Bundesliga, do të vihet re diçka e ngjashme. Në krye është Hazard me 7 gola, si në Angli, po ashtu dhe në Gjermani, por ndryshimi është se ndryshojnë emrat, Eden dhe...

Lexo më shumë

James Rodriguez kërkon rikthimin e parakohshëm në Madrid. Shkak është trajneri Kovac

James Rodriguez i ka ardhur në majë të hundës situata te Bayern Munchen dhe arsyeja kryesore është trajneri Kovac. Ai është te Bayern në formë huazimi deri në qershorin e ardhshëm dhe bavarezët kanë të drejtë ta blejnë përfundimisht për...

Lexo më shumë

Ma Alcacer Dortmund ka gjetur sulmuesin që i mungonte

Kalimi i kësaj vere i Paco Alcacer nga Barcelona në Bundesliga me ekipin e Borussia Dortmund konfirmoi skenarin e planifikuar prej tij për të qënë protagonsit, pas qëndrimit nën hijen e Lionel Messi dhe Luis Suarez, me sulmuesin 25-vjeçar që...

Lexo më shumë

“Kriza e Bayern ka filluar që në verë”

Kriza te rekordmenët e Bundesligës ka filluar që në verë. Kështu shkruan shtypi gjerman. Trajneri i ri Niko Kovac u ka kërkuar drejtuesve të klubit që të marrin në skuadër Ante Rebic nga Eintracht Frankfurt dhe Kevin Vogt nga Hoffenheim....

Lexo më shumë

James Rodriguez kundër trajnerit kroat Niko Kovac

“Nuk jemi në Frankfurt këtu”. James Rodriguez kundër trajnerit Niko Kovac. Kolumbiani nuk është i kënaqur me situatën e tij në Mynih. Në këtë fillim sezoni Rodriguez rrallë herë ka luajtur që nga minuta e parë.

Lexo më shumë

Bayern kërkon të blejë përfundimisht kartonin e kolumbianit

Bayern Munchen është gati të bëjë mesfushorin kolumbian, James Rodriguez, një lojtar 100% bavarez. 27-vjeçari u huazua në verën e vitit 2017 për dy sezone nga Real Madrid me të drejtën e blerjes dhe tani drejtuesit duan ta konkretizojnë blerjen...

Lexo më shumë

Lewandowski: “Nuk do të largohem nga Bayern”

"Në prill e maj gati çdokush më sulmoi dhe unë nuk ndjeva asnjë mbështetje nga ekipi. U ndjeva vetëm. Në dy-tre ndeshje të rëndësishme nuk shënova dhe papritur për të gjithë ishte: qëlloni ndaj Lewandowski. Nuk pashë njeri që të...

Lexo më shumë

Nëse Rebic shitet, përfituesi më i madh është Fiorentina

Një ndër lojtarët më të mirë të Kroacisë në Kampionatin Botëror Rusi 2018, Ante Rebic lakmohet nga shumë skuadra të mëdha. Deri më tani asgjë konkrete por mediat europiane shkruajnë për interesim nga klubet e Premier League dhe të La...

Lexo më shumë

Zyrtare: Kovac trajneri i ri i Bayern Munich

Bayern Munich kanë zgjedhur Niko Kovaçin si pasuesin e Jupp Heynckes kur ky sezon përfundon, klubi konfirmoi këtë pasdite. Kovac, i cili aktualisht është me Eintracht Frankfurt, kaloi dy sezone në Bayern si një lojtar dhe tani është vendosur për...

Lexo më shumë

‘Lewandowski do të qëndrojë dhe do të thyej rekordin tim’

Trajneri i Bayern Munichut Jupp Heynckes parashikon se sulmuesi polak do të qëndrojë në Bayern Munich për një kohë, pavarësisht interesit të Real Madridit. Heynckes pret që Robert Lewandowski të qëndrojë në klub për aq kohë sa të lëvizë mbi...

Lexo më shumë

Agjenti i Klopp: ‘Ai do të ishte perfekt për Bayernin’

Jürgen Klopp do të ishte një "përshtatje e mirë" për Bayern Munich, sipas agjentit të menaxherit të Liverpoolit. "Ai është nën kontratë deri në vitin 2022 dhe unë nuk mendoj se puna e tij është përfunduar ende në Liverpool", tha...

Lexo më shumë

‘LEVA do të qëndrojë, unë jam 100% i sigurt’

Presidenti i Bayernit Karl-Heinz Rummenigge ka theksuar se ai nuk planifikon të shesë Robert Lewandowski këtë verë. "Ai është një element jashtëzakonisht i rëndësishëm i ekipit tonë, ai është ndoshta më i miri 9 në Evropë", tha Rummenigge për Kicker....

Lexo më shumë

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo