Merr fund ‘çështja’ Griezmann. Francezi rinovon me Atletico

3 zyrtarizime në një ditë për Atleticon e Madridit. Në orët e vona të së hënës, Los Colchoneros zyrtarizuan kontratat e reja për sulmuesin Antoine Griezmann, mbrojtësin Lucas Hernandez ndërsa hodhi firmën për Atleticon e Madridit edhe Thomas Lemar i...

Lexo më shumë

Sampaoli: “Argjentina ime është gati. Messi do të argëtohet”

E shtuna do të jetë dita e debutimit të Argjentinës në Botëror. Lionel Messi me shokë do të sfidojnë një prej skuadrave surprizë të këtij kompeticioni, Islandën që ka i ka habitur të gjithë me paraqitjet e saj në Euro...

Lexo më shumë

Rekordet e ndeshjes Rusi – Arabi Saudite

Ndeshja ndërmjet Rusisë dhe Arabisë Saudite që hapi Botërorin 2018 dhuroi disa rekorde, krahasuar me ndeshjet e edicioneve të mëparshme të turneut. Rusia fitoi 5-0 duke vendosur edhe disa primate. Nisur nga numri i golave të realizuar, duke kaluar rekordin...

Lexo më shumë

Spektakël i garantuar sot në sfidën Portugali – Spanjë

Një përplasje e vërtetë titanësh. Kështu mund të konsiderohet sfida e Grupit B, Portugali – Spanjë, që do të zhvillohet në orën 20:00, në “Fisht Olympic Stadium” të Sochit, rezultati i së cilës pritet të vendosë se cila nga këto...

Lexo më shumë

Vetëm 1 Ditë përpara startit të Rusi 2018, Spanja Emëron Trajner Legjendën e Real Madrid

Vetëm pak orë pasi shkarkoi Julen Lopeteguin, Federata Spanjolle e Futbollit ka emëruar trajner të “La Roja-s” për Botërorin Fernando Hierron, ish-mbrojtësin e Realit të Madridit, që ishte pjesë e stafit të përfaqësueses iberike në “Rusi 2018”. Hierro mbante detyrën...

Lexo më shumë

Robert Lewandowski. Një ‘rrezik’ Për ‘Këpucën e Artë’

Robert Lewandowski konfirmohet si nga sulmuesit favoritë për të fituar Këpucën e Artë në Botërorin Rusi 2018-të edhe pse gjithçka do të varet nga ecuria e Polonisë në këtë kompeticion. Skuadra e Adam Nawalka tregoi një formë shumë të mirë...

Lexo më shumë

Si Brazili Asnjë Skuadër Tjetër Në Rusi 2018

Nëse ka një skuadër që nuk ka munguar asnjëherë në Kupën e Botës, ai është Brazili. Në Rusi, më datë 14 do të nisë edicioni i 21-të i Kampionatit Botëror të Futbollit dhe për Seleçaon do të jetë pjesëmarrja e...

Lexo më shumë

Rakitic: “Edhe Nëse Nuk Fiton Në Rusi, Messi Më i Miri në Botë”

Ivan Rakitic nuk ka kursyer elozhet për Lionel Messin i cili sipas tij është lojtari më i mirë në botë. Messi, 30-vjeçar, është ende në kërkim të trofeut të parë të madh me Kombëtaren e Argjentinës, me presionin ndaj tij...

Lexo më shumë

Roberto Carlos: “Ky futbollist Anglez Është Një Brazilian i Vërtetë”

Roberto Carlos vlerëson kombëtaren e Anglisë, sepse talenti nuk i mungon, por ka një lojtar mbi gjithë të tjerët që e mahnit sa herë që e sheh në aksion. Ish-mbrojtësi i “Seleçaos” dhe specialisti i goditjeve të dënimit është gati të...

Lexo më shumë

Ancelotti Si Një Orakull. Bën Parashikimin Për Rusi 2018

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti, bën parashikimin e tij në prag të Botërorit “Rusi 2018”. Sipas tij, favoritet kryesorë janë ata të përhershmit. “Cila skuadër do ta fitojë Botërorin? Unë mendoj se Brazili ka më shumë mundësi, duke parë që...

Lexo më shumë

Roma Mbretëreshë e Merkatos. Firmos Me Sulmuesin Holandez

Justin Kluivert mund të quhet zyrtarisht futbollist i Romës. Sulmuesi holandez, djali i Patrick Kluivert, golashënuesit të tretë më të mirë të Holandës (40 gola), ka zbarkuar në Romë në orët e vona të së hënës, ndërsa gjatë mesditës së...

Lexo më shumë

Xherdan Shaqiri Do Të Ndërrojë Skuadër, Por Pas Rusi 2018

E pëlqejnë shumë Tottenhami dhe Southamptoni, ndërsa gjatë ditëve të fundit janë shtuar zërat edhe për një interesim të Liverpoolit. Po flasim për Xherdan Shaqirin, që me siguri do të ndërrojë ambient gjatë merkatos së verës, pas rënies së Stoke...

Lexo më shumë

Sapo Ka Firmosur Me Juventus Por Mund Të Largohet Sërish

Manchester City është gati të ofrojë 100 milioën euro për anësorin e Juventusit, Douglas Costa – bën të ditur Sport Mediaset. Pep Guardiola e dëshiron brazilianin në Etihad Stadium, pasi Manchester Unitedi ka dështuar që ta transferojë deri më tani. Juve sapo...

Lexo më shumë

Pep Guardiola Arrin Akordin Me Lojtarin E Dëshiruar

Manchester City realizon goditjen e madhe në merkato. Pasi nuk arriti dot tek ai në merkaton e janarit edhe pse e kërkoi me ngulm, Pep Guardiola tashmë do të ketë në skuadrën e tij lojtarin e shumëdëshiruar. Drejtuesit e Citiziens...

Lexo më shumë

FIFA Përcakton Shpërblimet Për Rusi 2018

Kampionati Botëror i futbollit është kompeticioni që u siguron të ardhura të mëdha Federatave të skuadrave pjesëmarrëse, e ai i Rusisë nuk bën përjashtim. Tashmë është përcaktuar edhe shpërndarja e shpërblimeve për skuadrat pjesëmarrëse. Mësohet se skuadra triumfuese e Botërorit...

Lexo më shumë

E Ardhmja e Milikonvic-Savic Do Të Vendoset Pas Botërorit

Sergei Milinkoviç-Saviç ishte padyshim një nga mesfushorët më të spikatur të sezonit që lamë pas dhe jo më kot ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të mëdha europiane. Vetë drejtuesit e Lazios, skuadër që disponon kartonin e serbit, kanë pranuar...

Lexo më shumë

Huliganët Rusë Janë Gati Ndeshen Me Rivalët E Tyre

Kërcënimet e huliganëve rusë kanë qenë të shumta para Botërorit që do të nisë më 14 qershor, madje ndaj tifozëve anglezë ka pasur edhe kërcënime me jetë. Para kësaj situate, edhe pse shumë kërkojnë të ulin tensionet, nënkryetari i Parlamentit...

Lexo më shumë

Ibrahimovic i ‘Mërzitur’! “Pa Mua Në Rusi Nuk Quhet Botëror”

Zlatan Ibrahimovic e ka të vështirë ta pranojë faktin se ai nuk do të jetë mes “yjeve” të tjerë të futbollit në Botëror. Sulmuesi i Los Angeles Galaxy në Major League Soccer akuzon mediat suedeze si shkakun kryesor për mospraninë...

Lexo më shumë

Manuel Lanzini Humbet Botërorin

Përfaqësuesja e Argjentinës është e detyruar të bëjë një tjetër ndryshim në listën e të grumbulluarve për “Rusi 2018”, pas zëvendësimit të Sergio Romero me Nahuel Guzmán. Mesfushori i bardhekaltërve, Manuel Lanzini, ka humbur botërorin për shkak të këputjes së...

Lexo më shumë

Liverpool i Pandalshëm Në Merkato. Firmos Me Sulmuesin e Lyon

Liverpool bën një jetër goditje në merkato, pas blerjes së Fabinhos vetëm pak ditë më parë. “The Reds” kanë siguruar shërbimet e sulmuesit të Lyonit Nabil Fekir për 48 milionë paund, plus 4.5 milionë të tjerë që do të paguhen...

Lexo më shumë
Faqja 1 prej 32123...102030...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Kush mendoni se fiton kapionatin Boteror Rusi 2018

View Results

Loading ... Loading ...