Pirelli dhe Formula 1. Bashkëpunimi do të vazhdojë deri më 2023

Formula 1 dhe Pirelli do të vazhdojnë bashkëpunimin mes tyre. Drejtuesit e “Liberty Media”-s, që kanë në pronësi këtë kampionat, dhe ata të kompanisë së furnizimit me goma të skuadrave të këtij kompeticioni, vendosën të rinovojnë kontratën mes tyre deri...

Lexo më shumë

Një tjetër Schumacher në pistat e Formula 1

Botërori i Formulës 1 duket se shumë shpejt do të ketë një tjetër Schumacher në pistë. Bëhet fjalë për Mick Schumacher, djalin e legjendës 7 herë kampion bote, Michael, që me sa duket është vënë në shënjestrën e Toro Rossos....

Lexo më shumë

Daniel Ricciardo këmbëngul që nuk ka kontrat paraprake me Ferrari-n.

Raportet pretenduan se Ricciardo nënshkroi opsionin e para-kontratës me Scuderia; Australiani thotë se ka pasur bisedime vetem  Red Bullin; Ricciardo nuk do të lëvizë për të qenë një numër 2. Daniel Ricciardo ka mohuar kategorikisht se ka ndonjë marrëveshje me...

Lexo më shumë

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo