‘Benzema mund të shkojë tek PSG’

13 Prill, 2018 361 Pa Komente

Nuk ka qenë sezoni më i mirë për Karim Benzema të Real Madridit dhe thashethemet janë përhapur që Paris Saint-Germain është e gatshme t’i ofrojë sulmuesit një rrugëdalje.

Sipas Le10Sport, Benzema ka qenë në radar për një kohë te gjatë në Paris dhe klubi mendon se 30-vjeçari do të mirëpriste një lëvizje në atdheun e tij.

Raporti gjithashtu pohon se PSG është pas Robert Lewandowski i Bayernit dhe Mohamed Salah i Liverpulit, edhe pse Benzema do të ishte opsioni më i lirë.