Balotelli zbulon sekretin e rimëkëmbjes së tij: “Gjeta qetësi në shtëpi me një person”

13 Mars, 2018 234 Pa Komente

Balotelli është një lojtar i ri në aspektin profesional. Sulmuesi është rikthyer duke shënuar. Mario shkon prapa aty ku ka qenë. Dhe vetë futbollisti zbulon arsyen e rikuperimit të tij në muajt e fundit. “Sekreti i vazhdimësisë që kam tani? Kam gjetur qetësi në shtëpi me një person. Sekreti është në shtëpinë time. Në vitet e fundit unë kam pasur probleme fizike që nuk i kam më dhe performancat e mia në fushë janë më të mira, por qetësia është në shtëpi dhe jo në punë “, u shpreh Balotelli në një intervistë për” Tiki Taka “.

Në Itali, ndërkohë, është në pritje për thirrjen e parë pas qëndrimit jashtë Rusisë 2018 . Duke qënë në listën e Luigi Di Biagio për miqësore kundër Argjentinës më 23 mars dhe 27 në Mançester kundër Anglisë në Londër mund të ketë lajme të rikthimit  të Mario Balotelli.

Balotelli po kryeson sezonin më të mirë në një nivel rekord të karrierës së tij – ai ka 22 gola në 30 ndeshje – dhe në qershor ai mund të kthehet në një ekip të madh, pasi atij i përfundon kontrata me Nice.