Balotelli qëndron në Francë. Gjen akordin me skuadrër të re

7 Korrik, 2018 421 Pa Komente

Mario Balotelli mbetet në Francë. Sulmuesi italian, sikurse pritej, ka vendosur t’i bashkohet Olimpique Marseille, pas një eksperiencë dyvjeçare te Nice. Kanë mbetur për t’u përcaktuar vetëm disa detaje të vogla, por që nuk e vënë në dyshim nënshkrimin e kontratës.

Në fillim të javës, drejtuesit e Nices i dhanë ultimatum 27-vjeçarit që të dilte në stërvitje, por Balotelli dhe menaxheri tij Mino Raiola  ikishin idetë e qarta, pasi dëshiron marrëveshjen me Marseille.

Falë paraqitjeve pozitive në kampionatin Francez Balotelli është rikthyer në përfaqësuesen italiane, që tashmë drejtohet nga Roberto Mancini. Te Marseille do të punojë me një tjetër emër të rëndësishëm, me ish-trajnerin e Romës, Rudi Garcia.