Artisti paraguaian i bën një dhuratë të veçantë Mesit!

12 Janar, 2018 817 Pa Komente

Ylli i skuadrës së Barcelonës, Lionel Mesi, ka marrë një dhuratë tejet të veçantë gjatë ditës së djeshme.

Edhe pse dhuratat nga mbarë globi mund të jenë diçka e zakonshme për një nga lojtarët më të mirë në botë, kjo ka qenë shumë e veçantë për argjentinasin.

Një artist paraguaian, i quajtur Lili Kantero, ka dizenjuar një palë atlete të njëjta me ato të Mesit, në të cilat ka vizatuar historinë e jetës së tij. Artisti ka marrë inspirim nga jeta e yllit argjentinas dhe ka vendosur t’ia dhurojë këto atlete pikërisht idhullit Mesi.