Allergri: Dybala dhe Higuain duhet të na fitojnë kampionatin!

4 Maj, 2018 299 Pa Komente

Dybala dhe Higuain do të jenë titullar në ndeshjen kundër Bolonjës. Njoftoi trajneri i Juventus Massimiliano Alegri në një konferenc për shtypin: ” Juventusi ka 88 pikë, dhe është më mirë se vitin e shkuar. Dhe kampionati është akoma i hapur falë performancës së shkëlqyer që po bënë Napoli. Nesër duhet të fitojmë, që të përgatitemi më mirë për kupën e Italisë. Përndryshe do te kemi probleme për të mbyllur kampionatin në vendin e parë. Bolonja do të vijë këtu duke kërkuar një fitore historike. Nuk duhet të bëjmë më gabime si me Crotonen. Nesër do të luajn Dybala dhe Higuain, dhe janë lojtarët që duhet të na fitojnë kampionatin”.