Agjenti i Klopp: ‘Ai do të ishte perfekt për Bayernin’

28 Mars, 2018 349 Pa Komente

Jürgen Klopp do të ishte një “përshtatje e mirë” për Bayern Munich, sipas agjentit të menaxherit të Liverpoolit.

“Ai është nën kontratë deri në vitin 2022 dhe unë nuk mendoj se puna e tij është përfunduar ende në Liverpool”, tha Marc Kosicke për Sport1. “Por ju duhet të mbani mend shumë faktorë: kur kaloni në Angli, nuk mund të nënvlerësoni mungesën e një pushimi dimëror, gjë që e zvogëlon jetën tuaj”.

Ai ka shtuar: “Trajnimi i një prej klubeve të mëdha në Evropë nuk është diçka që nuk është tërheqëse, por gjithçka duhet të përshtatet.” Po, Bayerni po kërkon një trajner në verë, por Jürgen ka një kontratë të gjatë, për momentin Jürgen nuk është duke menduar për të stërvitur një tjetër klub perveçse Liverpool “.

“Jurgen nuk është shumë i madh për Bayern Munichun dhe Bayern Munich nuk është tepër i madh për të, por sigurisht që mund të bëjë një punë shumë të mirë atje. Bayern dhe Klopp do të ishin një përshtatje e mirë, por nuk është diçka që është një opsion në këtë moment “.