” Ndeshja e vdekjes”

23 Nëntor, 2017 Futboll/Te huaja

  E ashtuquajtura “ndeshja e vdekjes” ishte një ndeshje futbolli luajtur mes oficerëve gjerman dhe lojtarëve ukrainas në vitin 1942. Kjo ndeshje u luajt më 9 gusht, 1942 në stadiumin Zenith të Kievit në Ukrainë,...

Lexo më shumë

Cila ishte arsyeja qe SEVILLA beri ndryshim total dje ne pjesen e dyte?

22 Nëntor, 2017 Futboll/Te huaja

Sevilla FC njoftoi, nëpërmjet faqes së tyre zyrtare, se tranjeri i tyre Eduardo Beritzzo është diagnostikuar me kancer të prostatës. Njoftimi erdhi vetëm disa orë pasi ai e udhëhoqi klubin e tij në një barazim ne Ligën e...

Lexo më shumë

Këta super lojtarë do të jenë të lirë në verën e ardhshme

20 Nëntor, 2017 Futboll/Te huaja

Vera e ardhshme pritet të jetë shumë interesante, nëse disa lojtarë nuk vendosin të vazhdojnë kontratat me skuadrat e tyre aktuale. Më i përfoluri mbetet ylli argjentinas, Leo Messi, i cili verën e ardhshme do...

Lexo më shumë

A është ky formacioni i shekullit?

20 Nëntor, 2017 Futboll/Te huaja

Ajo që bie në sy është përzgjedhja interesante e grupit të lojtarëve, dhe statistikave që janë marrë për bazë. Në këtë formacion që po cilësohet si formacioni i shekullit, zgjedhja është bërë në baze te...

Lexo më shumë
Faqja 1 prej 38123...102030...Last »